SİVAS ULAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu’nda Teknoloji Tasarım ve Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı

Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu’nda Teknoloji Tasarım ve Görsel Sanatlar Sergisi Açıldı

Ahşap boyama tepsiler, sandıklar; takı, tesbih kutuları, kapı süsleri, origami eserler (kağıt katlama sanatı), filografi sanatı eserlerinden oluşan yaklaşık 200 civarındaki  çalışmanın  bulunduğu serginin açılışını İlçemiz Kaymakamı Mahmut Sami YILMAZ gerçekleştirdi. Öğrencilerin hazırladıkları çalışmaları tek tek inceleyen YILMAZ, Teknoloji Tasarım Öğretmeni Şükriye KILINÇ´dan ve öğrencilerden bilgi aldı. YILMAZ , "Öğrencilerimizin şimdiden Teknoloji ve Tasarım alanlarına yönlendirilmesi ve bu alanlarda çalışmalar yapması, onlara önemli yetenekler kazandıracaktır." dedi. Serginin açılmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencileri  tebrik etti.

Okul Müdürü Ramazan BAKER ise, Öğrencilerin uzun zamandır bu çalışmalara devam ettiklerini ifade ederek , "Teknoloji ve Tasarım dersi, öğrencileri bağımsız ve yenilikçi düşünmeye zorlar, özgün tasarımlar ortaya çıkarmalarını sağlar, el becerilerini geliştirir. " diye konuştu oluşan sergi bizim için çok değerlidir. Velilerimiz de yoğun katılım göstererek çocuklarının yaptığı çalışmalara önem verdiklerini gösterdi. Herkese çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu

Serginin açılışına, , İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit GÜL, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Bülent Çezik, Halil DUMAN ,daire amirleri, öğretmenler ve veliler katıldı. 


05-06-201805-06-201805-06-201805-06-2018

Kaymakamlık Binası Kat 2 Ulaş/Sivas - 0346 781 20 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.