SİVAS ULAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulaş´ta Öğrenciler İçin Destekleyici ve Yetiştirici Kurs..

Ulaş´ta Öğrenciler İçin Destekleyici ve Yetiştirici Kurs..

 İlçemizin merkez ve köylerinde  eğitim gören 946 öğrenciye akademik başarılarının artırılması için destekleyici ve yetiştirici kurslar açıldı.

Kurs gören öğrencilerin sınıflarını ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Çezik; öğretmenlerimizden,  öğrencilerin akademik başarı düzeyinin artırılması, eksik kazanımların edinilmesi ve öğrencileri liseye geçiş sınavı ve yüksek öğretime geçiş sınavlarına hazırlamak amacıyla açılan destekleyici ve yetiştirici kurslara önem vermelerini istedi. Öğrencilere ise, bu kursların kendileri açısından gelecekleri için önemli olduğunu vurgulayarak kurslara katılmalarını ve dersleri iyi takip etmelerini söyledi. 

Çezik, “İlçede 6 kurs merkezinde açılan kurslara toplam 946 öğrenci devam etmektedir. Kurslarda yapılan sınav başarısı takip edilmekte, istatistik çıkarılarak elde edilen veriler, öğretmen, öğrenci ve veli için yapılacak çalışmaya esas oluşturmaktadır. Özelikle liseye geçiş ve yüksek öğretime geçiş sınavları için kurs merkezi yöneticileri, öğretmenleri gayretli şekilde çalışmaktadır.” dedi

Çezik; emeklerimizin inşallah boşa gitmemesi, 2018-2019  eğitim-öğretim yılında da geçmiş yıllarda olduğu gibi yine başarılı bir yıl olması temennisinde bulundu.

 05-11-201805-11-201805-11-2018

Hürriyet Mahallesi Kaymakamlık Binası Kat 2 Ulaş/Sivas - 0346 781 20 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.