SİVAS ULAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulaş’ta Kurs Öğrencilerine Kitap Desteği

Ulaş’ta Kurs Öğrencilerine Kitap Desteği

Ulaş ilçesindeki okullarda hafta sonları verilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları’ndaki (DYK) öğrencilere kitap (soru bankası) dağıtıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tedarik edilen farklı dersler içeren toplam 684 adet test ve konu anlatımlı soru kitapları ortaokul ve lisede eğitim gören öğrencilere verildi. Yenikarahisar Mehmet Ali Demet Ortaokulu’ndaki dağıtıma katılan Ulaş Kaymakamı Mahmut Sami YILMAZ, ‘’İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çocuklarımıza sağlanan kitaplar sayesinde öğrencilerimiz sınavlara daha iyi hazırlanacaklardır. Genelde öğretmenlerimiz konuları ayrıntılı bir şekilde anlatıyor. Ancak ülke genelinde yapılan sınavlar bilindiği üzere test tekniği ile yapılmaktadır. Öğrencilerimiz çok fazla soru çözemediğinden Türkiye’nin diğer yerlerindeki öğrencilerle rekabet edememektedir. Lakin kurslara gelen öğrencilerimiz dağıttığımız kitaplar sayesinde hem konuları tekrar edecekler hem de çok sayıda soru çözerek test tekniklerini geliştireceklerdir. Öğrencilerimiz Türkiye sıralamasında yukarıya doğru harekete geçecektir. Umarım öğrencilerimiz bu fırsatı lehlerine çevirip başarılı sonuçlar elde edecektir. Kitapların tedarikinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca kitapları hediye eden Sivas’ta bir kitabevi işleten Ramazan MERT ve Aytaç ARSLAN’a da ayrıca teşekkür ediyorum. ‘’diye konuştu.

Yeni kitaplara kavuşan öğrencilerin mutluluğu ise yüzlerinden belli oluyordu. Öğrenciler de dağıtılan test kitaplarının kendileri için bir fırsat olduğunu başarılarına katkı sunacağını,  ders çalışmalarını motive edeceğini dile getirdiler. Aynı zamanda kitaplar için teşekkür edip, Kaymakamımızın daha önceki ziyaretinde bu taleplerini ifade ettiklerini, bugün de isteklerinin yerine getirildiğini söyleyerek Kaymakamımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze şükranlarımızı sunuyoruz diye konuştular.

Kaymakam YILMAZ’a, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent ÇEZİK eşlik etti.

12-04-201812-04-2018

Kaymakamlık Binası Kat 2 Ulaş/Sivas - 0346 781 20 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.