SİVAS ULAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi..

Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi..

 

Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi.

Mücahit Gül, Anayasa’da ve Millî Eğitim Temel Kanunu’nda açıkça hükme bağlanmış fırsat ve imkan eşitlik ilkesi gözetilerek temel insan hak ve özgürlüklerini destekleyen ve her türlü ayrımcılığı reddeden bir yaklaşımla hazırlanan, Milli Eğitim Bakanlığının ücretsiz ders kitapları projesi kapsamında ilçemizde öğrenim gören tüm öğrencilere 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için ders kitaplarının yanı sıra öğrencilere çalışma kitapları, öğretmenlere de kılavuz kitapları dağıtımı gerçekleştirildi.

Ücretsiz dağıtılan ders kitapları öğrencilerimizin eğitim programlarında belirlenen amaçlar doğrultusunda; öğretim programlarındaki derslerin içeriği ile ilgili bilgileri sunar. Ayrıca, öğrencilerimize sınava hazırlama ve öğrenme hızlarına uygun çalışma olanağı sağlayan kullanışlı bir öğretim materyalidir.

Milli Eğitim müdürü Gül,bu yıl ilköğretim ve ortaöğretimde okullarında yeni bir müfredat ve yepyeni bir öğretim yöntemi ile tanışacaklar. Öğrenci merkezli olan bu yeni öğretim yönteminde çocuklarımıza bilgi yükleme değil, milli manevi değerlerimizi öğrenmeyi öğretme esas alınmaktadır. Nesillerimizin soran, sorgulayan, düşünen, analiz ve sentez yapabilen bireyler olmasını hedefleyen yeni öğretim yöntemi ve müfredat, aslında gecikmiş bir girişimdir. Eminim ki çocuklarımız yeni ders kitaplarını çok daha sevecen, çok daha dolu dolu bulacaklardır.

2018–2019 eğitim öğretim yılında da müdürlüğümüze bağlı resmî okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören toplam 1259 öğrencilerimizin ders kitapları ücretsiz olarak dağıtımı gerçekleşti.

 

 

17-09-201817-09-201817-09-201817-09-2018 

Kaymakamlık Binası Kat 2 Ulaş/Sivas - 0346 781 20 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.