SİVAS ULAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SODES Projesi Kapsamında Açılan Kurslar Ediyor

Müdürlüğümüze bağlı İlçe merkez ve köy okullarında eğitim gören öğrencilerimize Beden Eğitim Öğretmenleri tarafından sporun değişik branşlarında SODES Projesi kapsamında açılan kurslar verilerek spora yönlendiriliyor.
SODES Projesi Kapsamında Açılan Kurslar Ediyor

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit GÜL, " İlçe merkez ve köylerinde eğitim gören öğrencilerin sağlam, kişilikli, duyarlı kurallara uyan, ekip ruhu oluşan aidat duygusu gelişmiş, başarının zevkine varmış, başarısızlığın sebeplerini araştırabilen sağlıklı bir ortamda yetişerek Ülkesini temsil edebilme arzusu ve Milli ruh kazanabilmek için spor yapmanın gerekliliği ile yetişen bireyler olmaları için spor kursları açtık ‘’dedi. 

GÜL, Öğrencilerin her türlü bağımlılıktan, kötü alışkanlıklardan korunması ders dışı zamanlarını İnternet kafelerde  geçirmeleri yerine spor sahalarında ya da spor salonlarında olma alışkanlığı kazanmaları için Beden Eğitim öğretmenleri gözetimin de Futbol, Voleybol, Basketbol, Güreş, Badminton , masa tenisi, Fitnes , Hentbol alanlarında kurslar açıldığını her öğrencinin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kurslara katıldıkları,  her birinin katıldıkları branşda  başarı sağlamaları için çalışmaların yapıldığını söyledi.


23-03-201823-03-201823-03-2018

Kaymakamlık Binası Kat 2 Ulaş/Sivas - 0346 781 20 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.