SİVAS ULAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul servis sürücülerine yönelik açılan kursu tamamlayan 15 araç sürücüsü sertifikalarını aldı..

Okul servis sürücülerine yönelik açılan kursu tamamlayan 15 araç sürücüsü sertifikalarını aldı..

Ulaş İlçesinde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından okul servis sürücülerine yönelik açılan kursu tamamlayan 15 araç sürücüsü sertifikalarını aldı. 

Kaymakamlık konferans salonunda düzenlenen sertifika törenine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit Gül, yaptığı konuşmada, 2018-2019 eğitim öğretim yılında “Yürürlüğe giren Okul Servis Araçları Yönetmeliği kapsamında taşıma Yoluyla Eğitime Erişim yapılan ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim öğrencilerinin taşıma faaliyetiyle ilgili mevzuat, görev ve sorumlukları ile iletişim becerileri ve davranış kuralları konularında eğitim verilerek öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamda bu hizmetin yerine getirilmesini sağlanmak amacıyla kursun verildiğini söyledi. 

Gül, Sizler de eğitim ordusunun birer ferdi oldunuz, servis içerisinde hareket ve davranışlarınıza dikkat edin, her hareketiniz öğrencilere örnek olacaktır. Araç içerisinde güler yüzlü ve mesleğinize bağlı kişiler olun diye konuştu. 

İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayati Coşgun ise, hayatımızda gerekli olan sosyal kültürel ve mesleki kurslar kapsamında okul servis sürücülerine yönelik 30 saatlik eğitimi tamamlayan 15 kursiyerimiz kursu başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldılar ve bu kapsamda öğrenciler servislerinde daha rahat ve güvenli olarak evlerinden okullarına, okullarından evlerine gidecekler " dedi. 

Konuşmanın ardından sürücülere Gül ve Coşgun tarafından sertifikaları dağıtıldı. 

Törene Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Hayrettin Doğan ve sürücüler katıldı. 

 

06-11-201806-11-201806-11-2018

Hürriyet Mahallesi Kaymakamlık Binası Kat 2 Ulaş/Sivas - 0346 781 20 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.