SİVAS ULAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Ulaş Cumhuriyet Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım Sergisi Açtı

İlçemiz Ulaş Cumhuriyet Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri  Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım Sergisi Açtı

İlçemiz Ulaş Cumhuriyet Ortaokulu toplantı salonunda sergilenen Ebru Sanatı, Çini, yağlı boya tabloları ve grafik desen tasarımlarının bulunduğu yaklaşık 200 civarında ürünün  bulunduğu  serginin açılışını İlçemiz Kaymakamı Mahmut Sami YILMAZ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit GÜL gerçekleştirdi. Açılışın ardından öğrencilerin yaptıkları çalışmaları tek tek inceleyen YILMAZ, Ulaş Cumhuriyet Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Kadriye EPİK’den çalışmalar konusunda bilgi aldı.

Kaymakam YILMAZ, çalışmaları çok beğendiğini belirterek eğitim ve öğretimin bir parça olan Kültür ve Sanat çalışmalarını artırılması gerektiğini vurgulayarak Kültür ve Sanatla uğraşan öğrencilerin hayata daha değişik baktıklarını söyledi.

YILMAZ, İlçeye  köylerden taşımalı gelen öğrencilerin bu tip çalışmalara katılmalarının önemli olduğunu dile getirerek serginin açılmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencileri kutladı. 

Serginin açılışına İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Bülent ÇEZİK, Halil DUMAN, kurum amirleri okul müdürler ve öğrenciler katıldı. 


05-06-201805-06-201805-06-201805-06-2018

Kaymakamlık Binası Kat 2 Ulaş/Sivas - 0346 781 20 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.