SİVAS ULAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Kaymakamı Tarafından ´´Geleceği İşleyen Hünerli Eller´´ Projesinde Yer Alan Yöneticilere Başarı Belgesi Verildi

Ulaş Kaymakamı Mahmut Sami YILMAZ Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan, Ulaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Ulaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü sorumluluğunda yürütülen  AB tarafından kabul edilen 500 bin liralık  " Geleceği İşleyen Hünerli Eller " , projesinin hazırlanmasında ve tamamlanmasında  başarı gösteren  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent ÇEZİK, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Hayretti DOĞAN, Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak görev yapmakta olan ve Proje Koordinatörü olarak görev yapan Kadriye EPİK´e  başarı belgesi verdi.
İlçemiz Kaymakamı Tarafından ´´Geleceği İşleyen Hünerli Eller´´ Projesinde Yer Alan Yöneticilere Başarı Belgesi Verildi

Projede görev alan idareci ve öğretmeni makamında kabul eden  İlçemiz Kaymakamı Mahmut Sami YILMAZ ödül töreninde  yaptığı konuşmada;  projenin başarılı bir şekilde tamamlanmasında emek verenlere teşekkür etti. YILMAZ ," İlçemizde böyle bir çalışmayı önemli buluyorum, AB destekli olarak yapılan bu projeyle gerçekten çok önemli çalışmalar yapıldı, 36 kadın kursiyerimize telkari ve şippoyaki kursu ile ilgili eğitimler verilerek kursiyerler bu konuda yetiştirilmiştir. İnşallah daha başarılı projeler yapacaklarını bir sonraki adım olarak da bunun devamını getirmek için gayret ve çaba gösterecekler " dedi."Geleceği İşleyen Hünerli Eller Projesi " kapsamında Bu proje ile mesleki vasfı olmadığı için iş bulamayan  25-64 yaşlarındaki kadınlara hayat boyu öğrenme kültürünün benimsetilmesi yolu ile işgücüne katılımlarını artırarak kendilerinin ve ailelerinin ekonomik ve sosyal statülerinin iyileşmesi sağlandı. 

Proje kapsamında  ayrıca  12 öğretmene yaşam koçluğu sertifikası verildi. Şippoyaki kursu, gümüş işlemeciliği kursu, girişimcilik kursu ve yaşam koçluğu eğitimi için 4 eğitmen görevlendirildi. 36 kursiyer belirlenerek iki adet atölye oluşturularak 350 adet işlenmiş gümüş ve 400 adet işlenmiş Şippoyaki ürünü elde edildi. Bu eğitimler sonucunda 18 adet şippoyaki eğitim sertifikası, 18 adet gümüş işlemeciliği sertifikası  verildi. kursiyerlere değişik illerde geziler  düzenlendi. Hayat boyu öğrenme festivali yapılarak,  öz verili çalışmalarla festivale toplam 3 bin 500 kişinin katılımı sağlandı. festivalde kursiyerlerin yapmış oldukları el emeği göz nuru malzemelerinin bulunduğu serginin  açılışını Sivas Valisi Davut GÜL ve Eşi Gülden GÜL gerçekleştirmiş idi. 

05-01-201805-01-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

05-01-2018

 

 

Kaymakamlık Binası Kat 2 Ulaş/Sivas - 0346 781 20 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.