SİVAS ULAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz İmam Hatip Ortaokulu ile Kardeş Okul Olan Ankara Özel Elvan Kent Kültür Temel Lisesi, 150 Öğrenciye Kışlık Kıyafet Gönderdi.

  Kardeşim Üşümesin" kampanyası kapsamında idareci, öğretmen ve öğrencilerden oluşan 35 kişilik grup, ilçeye gelerek ilçe merkezi ve köylerde eğitim gören 150 öğrenciye kışlık mont, bot, bere ve eldiven dağıttı.    
İlçemiz İmam Hatip Ortaokulu ile Kardeş Okul Olan Ankara Özel Elvan Kent Kültür Temel Lisesi, 150 Öğrenciye Kışlık Kıyafet Gönderdi.

İlçemiz Kaymakamı Mahmut Sami YILMAZ da İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

İlçemiz Kaymakamı Mahmut SamYILMAZ, yardımlaşmanın önemine değinerek, "Bu değerleri taşıyıp buraya gelmeniz bizleri mutlu etti. Buradaki öğrencilerle birebir görüştünüz, buradaki şartları gördünüz, buradaki öğrencileri benimsediniz, bu duygunun yaşanması bizleri mutlu etti yardımlaşmanın örneğini gösterdiniz. Bundan sonra ülkemize, milletimize çalışarak katkı sağlayacaksınız." diye konuştu.

Özel Elvankent Kültür Temel Lisesi Müdür Yardımcısı Erol ÖZTÜRKCİ ise İmam Hatip Ortaokulu ile kardeş okul olmanın mutluluğu yaşadığını dile getirerek, "Kampanya kapsamında 150 öğrencimize kıyafet hediye etmek ve onlarla tanışmak için geldik. Amacımız öğrencilerimizin farkındalığını arttırmak ve dostluk kavramını pekiştirmek. Kardeşlik sadece kan bağından ibaret değildir. Ortak amaçlara hizmet ederek öğrencilerin birbirini tanımalarına fırsat vermek, ortak değerlere sahip olduğumuzu kavramak bu bakımından önemlidir." ifadesini kullandı.

Ulaş İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Köksal COŞGUN´da "Kardeşi̇m Üşümesi̇n" kampanyasını düşünerek bu kampanyaya öncü olan Özel Elvankent Kültür Temel Lisesi’ne ve destek verenlere teşekkür etti.

Özel Elvankent Kültür Temel Lisesi 10. sınıf öğrencisi Dilara Dellalbaşı ise şunları kaydetti:

"Öğretmenlerimiz Sivas´ın Ulaş İlçesinde bir okulla kardeş okul olduğumuzu söyleyince çok duygulandık ve mutlu olduk. İmkânlarımızla kardeşlerimize hediye giysiler aldık, okulları gezdik burada kardeşliğin ve paylaşmanın önemini bir daha gördük. Kardeşlerimizle kısa bir sürede olsa birlikte olmanın mutluluğunu yaşadık bu imkanı bizlere veren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından iki okul arasında "kardeş okul" protokolü imzalandı.

 

 

08-12-201708-12-201708-12-201708-12-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaymakamlık Binası Kat 2 Ulaş/Sivas - 0346 781 20 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.