SİVAS ULAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Baharözü Ortaokulu İngilizce Kulübü Öğrencileri İngilizce Tiyatro Oyunu Sergiledi

İlçemiz  Baharözü Ortaokulu  İngilizce kulübü öğrencileri,  sosyal etkinlikler yönetmeliği kapsamında  İngilizce tiyatro oyunu sergiledi.
İlçemiz  Baharözü Ortaokulu  İngilizce Kulübü Öğrencileri İngilizce Tiyatro Oyunu Sergiledi

Ulaş Cumhuriyet Ortaokulu Konferans salonunda düzenlenen tiyatroda,Türkiye’den İngiltere’ye dil öğrenmek için giden altı arkadaşın maceralarını anlatan oyunda  öğrencilerin İngilizce performansları büyük beğeni kazandı, beğeni ile seyredilen oyunda   köy okulunda eğitim gören öğrencilerin performansları ve dili kullanma becerisi hayranlık uyandırdı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit GÜL, tiyatroda öğrencilerin sergiledikleri performansları ve emekleri için teşekkür etti. Böyle etkinliklerle psikomotor becerilerin kazandırıldığı bununla beraber öğrencilerin yabancı dil öğrenme isteğini arttırdığını söyledi. Bununla beraber toplum önünde kendilerini ifade edebilme becerisini  kazandırdığını söyledi.

İngilizce öğretmeni Veli ESEN ise ‘’Eğitim öğretim yılı boyunca kulüp öğrencilerinin istekleri ve gayretleri benim bu tiyatroyu hazırlamama vesile oldu. Yabancı dil kullanma becerisini kazandırmak ve toplumsal hayatta kullanmak için hazırlanan bu tiyatro oyununun okul idaresi ve öğrenciler tarafından desteklendi.’’  İfade eden ESEN, " Öğrenciler, çok emek verdiler. Sahne konusunu birlikte belirledik, öğrenciler kendi rollerini kendiler belirlediler. Çalışma zamanlarında ve provalarda öğrencilerin birbirlerinin eksiklerini tamamla yardımlaşma, toplum önünde ifade edebilme becerileri kazandılar." dedi.

Tiyatroyu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent ÇEZİK, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler izledi.

 

04-06-201804-06-201804-06-201804-06-2018

Kaymakamlık Binası Kat 2 Ulaş/Sivas - 0346 781 20 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.