SİVAS ULAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emekli Öğretmenlerden Öğrencilerimize Kışlık Kıyafet

  Samsunlu emekli öğretmenler Müdürlüğümüze bağlı köylerde eğitim gören öğrencilerimize kendi ördükleri kaşkol, kazak, eldiven, çorap ve bere gönderdi.
Emekli Öğretmenlerden Öğrencilerimize Kışlık Kıyafet

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent ÇEZİK, yaptığı açıklamada, öğretmenliğin bitmeyen bir meslek olduğunu söyledi.Öğretmenliğin gönül işi olduğunu dile getiren ÇEZİK, "Öğretmeyi bir gaye edinen öğretmen, öğrencilerin ihtiyaçlarını, sıkıntılarını hep düşünür." dedi.
ÇEZİK, Samsunlu emekli öğretmenlerin bir araya gelerek Ulaş´taki öğrencilerimize atkı, bere gibi kışlık kıyafetler ördüğünü anlatarak, "Öğrenciler üşümesin, hasta olmasın diye ilçeye bağlı köylerde eğitim gören öğrencilere örülen kaşkol, kazak, eldiven, çorap ve bereleri dağıttık. Bu güzel davranışlarını geleneksel hale getiren öğretmenler, ´öğrencilerimizden ayrıyız ama hep gönlümüz onlarla´ diyerek manevi olarak mesleklerini devam ettiriyorlar." diye konuştu.

Kışlık kıyafetleri alan öğrencilerimiz de Samsunlu öğretmenlere teşekkür etti.

 18-12-2017

Kaymakamlık Binası Kat 2 Ulaş/Sivas - 0346 781 20 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.