SİVAS ULAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun..

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun..

Ulaş Kapalı Spor Salonunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet´in kuruluşunun 95. yılı coşkuyla kutlandı. 

Tören saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Altınyayla Kaymakamı Ulaş Kaymakam vekili Kaymakam Halil Dalak  ve Belediye Başkanı İsrafil Göçgün, öğrencilerin ve vatandaşların bayramlarını kutladı. 

Cumhuriyet Bayramını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Dalak, bu anlamlı günde öncelikle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bilindiği gibi Mustafa Kemal Atatürk´ün önderliğinde tüm imkansızlıklara rağmen büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen Kurtuluş savaşımız tarih de eşine az rastlanır bir sonuçla zafere ulaşmıştır. Bu zafer Cumhuriyetle taçlandırılarak tarihimizin en büyük dönüm noktalarından birisi olmuştur. Cumhuriyet rejimi demokratik hukuk bir devleti gerçekleştirme inancının temel kaynağını oluşturmuştur. Millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet idaresi Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese fert olma hakkını vermiş ve sorumluluğunu da aynı zamanda yüklemiştir. insanı ön planda tutan bu anlayışla devletin ve toplumun geleceğinden kendini sorumlu tutma şuuru içerisinde insanlığın ortak değeri olan medeniyetin gelişimine büyük katkılar sağlamıştır. Kısaca Cumhuriyet Türk insanının ufkunu açmış yaratıcı gücünü ortaya çıkarmıştır " dedi.

Törende öğrenciler şiirler okudu,Cumhuriyet ve Atatürk ile ilgili oratoryo sergilediler  Daha sonra  Kaymakam Dalak ve Belediye Başkanı Göçgün şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verdi. Son olarak Kaymakam Dalak törene katılan şehit aileleri ve gazilerle sohbet etti.

Törene İlçe Jandarma Bölük Komutanı vekili Astsubay Üst Çavuş Ferhat Akçay,  İlçe Emniyet Amiri Komiser Yardımcısı Hacı Bilen , İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit Gül , daire amirleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

30-10-201830-10-201830-10-2018

Hürriyet Mahallesi Kaymakamlık Binası Kat 2 Ulaş/Sivas - 0346 781 20 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.